Studia przeznaczone są dla osób z wykształceniem wyższym, magisterskim lub licencjackim, dla pracowników oświaty.

W trakcie studiów słuchacze zdobywają aktualną wiedzę oraz poznają zasady praktycznego postępowania w zakresie zarządzania w nowej strukturze systemu edukacji. Absolwenci studiów uzyskują kwalifikacje uprawniające do zajmowania stanowiska dyrektora szkoły, przedszkola i placówki oświatowo-wychowawczej.

ABSOLWENT STUDIÓW PODYPLOMOWYCH W WW. ZAKRESIE POWINIEN ZOSTAĆ PRZYGOTOWANY DO:

- kierowania szkołą/placówką oświatową,
    - sprawowania nadzoru pedagogicznego w szkole/ placówce oświatowej,
    - efektywnego kierowania zmianą w edukacji,
    - stosowania systemów jakości w organizacji pracy szkoły,
    - rozwiązywania konfliktów w szkole/placówce oświatowej,
    - programowania pracy szkoły,
    - kierowania rozwojem szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi,
    - organizowania pracy dydaktycznej i wychowawczej  w szkole,
    - prowadzenia gospodarki budżetowej w szkole.

- złożenie kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych (potwierdzona za zgodność z oryginałem)

- kierowanie i administrowanie placówka oświatową
    - zrządzanie jakością, mierzenie jakości pracy placówki
    - kierowanie zmianą